Allika kombucha – kuidas kõik alguse sai

Kallid kombucha armastajad ja uudistajad,

Oled meie juures Allika Kombuchat proovinud? Tahad teada, kes on selle maagia taga? 

Teile räägib loo Allika Kombucha haldjas ja looja Katrin Heinla! 

Kõik algas usaldamisest. Elu usaldamisest. 

Juba lapsepõlves meeldis mulle väga lisaks arsti mängule ka apteekrit mängida ja pea aasta tagasi sain sõbranna käest oma esimese seene ning avastasingi endas täiesti tutika huvi – kombucha ehk teeseenega eksperimenteerimise. Üsna pea vajasin aga nime, kuidas seda seente ja bakterite kolooniat kutsuda, sest tekkis kirg erinevate teesortidega katsetada ja soovisin retseptid üles kirjutada. Koostasin pika listi võimalikest nimedest, kuid ükski ei tundunud see õige, kõik nimed kõlasid kuidagi igavalt. Ja siis võtsin vastu otsuse – ma ei pea üldse muretsema, ma lihtsalt usaldan, et õige nimi jõuab minuni ja ma tunnen selle kohe ära. Kohe hakkaski nii kerge, et lasin kogu sellest teemast üldse lahti. Paar nädalat hiljem meenusidki mulle kunagi nähtud dr. Masaru Emoto veemolekuli eksperimendid, kus Emoto väitis, et vesi kui informatsioonikandja on mõjutatud meie mõtetest. Ehk on suur vahe, kas õnnistame vett palvetega või näiteks röögime vee peale – sellest tulenevalt moodustuvad kas imekaunid keerukad harmoonilised lumehelbesarnased ja säravad kristallstruktuurid või ebamäärased, ebasümmeetrilised ja tuhmid kujutised. Võttes arvesse, et inimese peamiseks koostisosaks on vesi, siis torkas mulle pähe, et kutsun ja laen valmistavat jooki just selle nimetusega või jõuga, mida soovin enda kehasse panna. Esimeseks nimeks sai Tasakaal. 

Praeguseks hetkeks kasvab mul väikses pruulikohas 10 erinevat teeseent, mida miksin erinevate taimeteedega, mida ise suviti oma aiast ja aasalt korjan ja kuivatan ning nad kõik kannavad endas erinevat väge – Kohalolu, Rõõm, Armastus, Nautimine, Julgus, Otsustusvõime, Rahu, Usaldus, Kergus ja eelnevalt mainitud Tasakaal. Iga kord, kui mingi uue teesordiga katsetasin, tunnetasin, mis on just see tunne või vägi sel momendil, mida soovin hetkel rohkem oma kehas kogeda. Samuti alustasin igat kombucha partiid väikse rituaaliga – algselt tänasin seeni ja baktereid selle imemaitsva ja tervistava joogi eest, samuti inimesi, kes mu kõrval olid ja mind mingil moel aitasid või toetasid, loodust ja keskkonda, kus elada saame ning Elu üleüldse. Seejärel õnnistasin uut jooki ning laadisin vastava tundega, mis nime mingi partii kandis. Ehk kujustasin enda kehas, mis tunne see on, kui tunnen endas näiteks julgust ja tunnetasin, mida julgus mulle sel hetkel üldse tähenas. See kõik on aidanud mul endal praktiseerida järjepidevalt tänulikkust ning samuti kõiki neid vastavaid seisundeid. 

Brändinimega oli sarnane lugu – otsustasin, et tunnen selle nime taas silmapilkselt ära, kui see mulle meelele peaks tulema. Tunnistan, et peale paari kuud tundsin kehas kannatamatust, et äkki see nimi ei leiagi mind seekord üles. Kuid taas lihtsalt usaldasin ja lastin lahti. Ühel mõnusal metsajalutuskäigul kukkuski see nimi mulle pähe ja see oli kõige loogilisem ja kaunim nimi üldse – Allikas. Talu, kus elan, kannab nime Allika-Hansu talu ning mõte näiteks Tasakaalu või Rõõmu või Armastuse Allikast vaimustas mind hingepõhjani. 

Järgmise sammuna vajasin oma märki ning Allika kombucha kauni ja omapärase logo kujundas mulle üliandekas kunstnik Okeiko. Need mitmekordsed ristid logol sümboliseerivad tasakaalu, sest kui ruunide tähestikku aluseks võtta, siis tähistab seal kujund X tasakaalu ehk seda esimest tunnet, mida soovisin enda ellu tol momendil rohkem kutsuda. Kuna usun, et alati jääb peale armastus, siis seda näitab väike südameke seal sümboli peal. 

Enamik minu kombuchadest on rohelise tee põhjal, millele lisan erinevaid taimi: angervaksa, põdrakanepit, piparmünti, nõmmliivateed. Eranditeks on minu enda lemmik Tasakaal, mis on musta tee ja bergamotiga ning Kohalolu, mida valmistan matega. Viimast on päris keeruline toota, sest tegemist pole teetaimega ning tema reageerimine on palju äkilisem. 

Kombucha on olnud mulle viimase aasta jooksul vägevaks õpetajaks, suhtun seentesse ja bakteritesse suure austusega. Kunagi ei saa eeldada, et samades tingimustes valmib ühesugune jook, sest tegemist on elusorganismidega. Tänu algselt vastu võetud otsusele kogu seda protsessi usaldada, tunnen nii selgelt, kuidas kogu elu looming minust lihtsalt läbi voolas ja mina sain olla siin lihtsalt vahendajaks.

Allika Kombuchat ostma saad tulla meie juurde või Wolt ja Bolt kaudu tellides näiteks hea söögi kõrvale! ✨🤩

Mõnusat suplemist Kombuchas ja Aitäh, et oled meiega! 

Fotod – Marii Joala

Jaga seda postitust