Mate tee

Guariini indiaanlastelt pärit rituaalne jook mate tee (rahvusvaheliselt Yerba Mate) annab jõudu ning mõtteteravust. Matepuuna tuntud paraguai iileks kasvab vaid kindlas kliimavöötmes Lõuna-Ameerikas ning selle kuivatatud lehtedest ja oksakestest valmistatud teed nimetatakse ka elu eliksiiriks ja peetakse kohati lausa toidu aseaineks.
See on tee, mida jagatakse sõpradega tuju üleval hoidmiseks, millega alustatakse päeva, tehakse tööd ja trenni ning tuuakse end hetkesse kohale.

Mate tee on vastus Su paljudele võimalikele küsimustele:

  • Kust saada püsivat füüsilist energiat ja mõtteselgust?
  • Millega asendada kohvi?
  • Kuidas saada hommikul ülesse?
  • Kuidas tõsta keha temperatuuri ja toonust madala vererõhu puhul?
  • Kuidas vähendada isusööste?
  • Kuidas kiirendada ainevahetust?
  • Kuidas tugevdada organismi kaitsevõimet?
  • Kuidas kõige lihtsamini varustada juba hommikul keha vajalike mineraalide ning vitamiinidega tõhusaks tegutsemiseks ning hoida tuju üleval läbi kogu päeva?


Mate tee sisaldab rikkalikult C-vitamiini, lisaks leidub seal B-rühma vitamiine ning A- ja E-vitamiini. Efektiivselt organismi ergutava toime annab taimes sisalduv kofeiin (ehk mateiin), mille mõju organismile tasakaalustab taimes sisalduv antioksüdantide hulk. Mate teed juues tuleb energia kehasse pehmelt ning püsib seal kaua.
Mikroelementidest ja mineraalainetest sisaldab mate tee nii magneesiumit, kaltsiumit ja fosforit kui ka rauda, kaaliumit, naatriumit, tsinki, mangaani, ja seleeni, milledest kõiki vajame erinevates kogustes igapäevaseks organismi sujuvaks toimimiseks.

Mate joomise traditsiooniline viis kaasas kantava kuuma vee termose, topsi, ning mugava metallist kõrrega, millel sõela kujuline otsik, on läbi aegade välja kujunenud. Nii on imejooki mugav pikalt nautida ning saada läbi korduvate teetõmmiste püsiv energialaine, mitmekülgne maitseelamus ja omamoodi rituaali läbi mõtestatud ilus päev!

Vegan Inspiratsioon on ideaalne keskkond mate tee nautimiseks, – rahulik inspireeriv oaas sõpradega kohtumiseks või töösse süvenemiseks! Siin saad matet nautida just Sulle sobival viisil – kas ühe tassi kaupa või traditsioonilises stiilis pikkade tõmmistena.
Rõõmuga korraldame Vegan Inspiratsioonis mate tee pikema tutvustusega koosviibimisi, sh sobitatud söökidega. Kui Sulle need huvi pakuksid, kirjuta meile sellest info@veganinspiratsioon.ee

Mate tee ringe viib läbi Eesti matesõprade kogukonna Yerba Mate tee sõbrad eestvedaja Anu Tamm.

Jaga seda postitust